U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS Znamy się z pracy, ale nie zawsze wiemy czym nasze koleżanki i koledzy zajmują się poza firmą. A są wśród nas ludzie „pozytywnie zakręceni”. Swój wolny czas dedykują różnorodnym zainteresowaniom. Są kreatywni, zaangażowani i z wielkim oddaniem poświęcają się swoim pasjom. Zapraszamy do współpracy! W ten sposób może nam się udać stworzenie cyklu publikacji - niezwykłych „wizytówek” pracowników naszej Spółki. Mamy nadzieję, że takie prezentacje będą miały walor poznawczy, spodobają się i być może staną się źródłem wielu inspiracji. To od Was zależy jak się „pozasłużbowo” zaprezentujemy! Dziś przedstawiamy panią Marzenę Dworaczek - instruktorkę jogi, pracującą w Dziale Podatków Biura Zarządu SRK S.A. ℹ️Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej. Link w komentarzu pod postem⤵️ 2024-02-21 10:27:51

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC! Fundacja Rodzin Górniczych zwraca się z prośbą o wsparcie jej działalności w formie 1,5% odpisu od podatku dochodowego. Pozyskane środki są przeznaczane na pomoc dla rodzin górniczych pozostających w trudnej sytuacji lub poszkodowanych w wypadkach górniczych. To nic nie kosztuje, a jest wymierną i bardzo oczekiwaną pomocą. 2024-02-19 12:25:50

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

#infoTrzebinia Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace zabezpieczające grunt przy nasypie kolejowym w Trzebini. Zgłoszenie o niewielkiej deformacji terenu wpłynęło do SRK 25 stycznia. Z uwagi na szczególny charakter tego miejsca, gdzie odbywa się transport kolejowy do Elektrowni Siersza postanowiono o uzdatnianiu tego obszaru. Dziś rozstrzygnięto aukcję elektroniczną, a zwycięska firma jeszcze w tym tygodniu rozpocznie prace, które mają zakończyć się najpóźniej w przyszłym tygodniu. 👉🏻Drugie w tym roku zapadlisko powstało w poniedziałek 29 stycznia, na początku ul. Grunwaldzkiej (prywatna posesja w rejonie dawnego szybu „Zbyszek”). Miejsce zostało zabezpieczone, a zapadlisko zostanie niezwłocznie zlikwidowane. zdjęcia: SRK 2024-01-30 14:32:51

W trosce o środowisko | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/O nas/W trosce o środowisko

W trosce o środowisko

W trosce o środowisko

  • Prawo górnicze i geologiczne nakazuje spółce likwidującej kopalnie, w całości lub części, ochronę środowiska oraz rekultywację gruntów po działalności górniczej. Tak też czynimy.
  • Przy dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizujemy 11 dużych przedsięwzięć związanych z rekultywacją osadników, hałd i terenów zdegradowanych w Bytomiu,  Piekarach Śląskich, Tychach, Jaworznie, Katowicach, Wałbrzychu i Brzeszczach.
  • Określiliśmy 18 przedsięwzięć, których realizacja przywróci wartość użytkową prawie 469 hektarom oraz ograniczy emisję gazów cieplarnianych do atmosfery o 4,9 tys. Mg/rok. Szacowana wartość tych prac do końca 2027 roku wyniesie ponad 237 mln zł.
  • Z kopalń skupionych w SRK pozyskujemy metan. W 2023 roku było to prawie 12,5 mln m3 w mieszance oraz blisko 9 mln m3 czystego metanu, który niemal w całości trafił do sprzedaży. W ten sposób ograniczamy zagrożenia metanowe oraz emisję gazu do atmosfery.
  • W centrum zainteresowania SRK jest również wodór i metody jego otrzymywania, co wiąże się ze strategią rozwojową spółki w zakresie poszukiwania nowych rozwiązań ukierunkowanych na zwiększenie efektywności energetycznej.
  • Pracujemy nad wdrożeniem OZE z zaangażowaniem posiadanego potencjału i pokopalnianego majątku. W pierwszym etapie planujemy budowę farm fotowoltaicznych w 7 lokalizacjach o łącznej powierzchni 148 ha. Pozwoliłoby to zabezpieczyć część zapotrzebowania spółki na energię elektryczną.
Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry