U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS Znamy się z pracy, ale nie zawsze wiemy czym nasze koleżanki i koledzy zajmują się poza firmą. A są wśród nas ludzie „pozytywnie zakręceni”. Swój wolny czas dedykują różnorodnym zainteresowaniom. Są kreatywni, zaangażowani i z wielkim oddaniem poświęcają się swoim pasjom. Zapraszamy do współpracy! W ten sposób może nam się udać stworzenie cyklu publikacji - niezwykłych „wizytówek” pracowników naszej Spółki. Mamy nadzieję, że takie prezentacje będą miały walor poznawczy, spodobają się i być może staną się źródłem wielu inspiracji. To od Was zależy jak się „pozasłużbowo” zaprezentujemy! Dziś przedstawiamy panią Marzenę Dworaczek - instruktorkę jogi, pracującą w Dziale Podatków Biura Zarządu SRK S.A. ℹ️Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej. Link w komentarzu pod postem⤵️ 2024-02-21 10:27:51

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC! Fundacja Rodzin Górniczych zwraca się z prośbą o wsparcie jej działalności w formie 1,5% odpisu od podatku dochodowego. Pozyskane środki są przeznaczane na pomoc dla rodzin górniczych pozostających w trudnej sytuacji lub poszkodowanych w wypadkach górniczych. To nic nie kosztuje, a jest wymierną i bardzo oczekiwaną pomocą. 2024-02-19 12:25:50

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

#infoTrzebinia Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace zabezpieczające grunt przy nasypie kolejowym w Trzebini. Zgłoszenie o niewielkiej deformacji terenu wpłynęło do SRK 25 stycznia. Z uwagi na szczególny charakter tego miejsca, gdzie odbywa się transport kolejowy do Elektrowni Siersza postanowiono o uzdatnianiu tego obszaru. Dziś rozstrzygnięto aukcję elektroniczną, a zwycięska firma jeszcze w tym tygodniu rozpocznie prace, które mają zakończyć się najpóźniej w przyszłym tygodniu. 👉🏻Drugie w tym roku zapadlisko powstało w poniedziałek 29 stycznia, na początku ul. Grunwaldzkiej (prywatna posesja w rejonie dawnego szybu „Zbyszek”). Miejsce zostało zabezpieczone, a zapadlisko zostanie niezwłocznie zlikwidowane. zdjęcia: SRK 2024-01-30 14:32:51

Odwadnianie kopalń | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/O nas/Odwadnianie kopalń

Odwadnianie kopalń

Odwadnianie kopalń

 • Centralny Zakład Odwadniania Kopalń - Odział SRK S.A. zapewnia bezpieczeństwo wszystkim czynnym kopalniom w GZW. Celem odwadniania jest niedopuszczenie do niekontrolowanego i gwałtownego przepływu/wdarcia się wody ze zlikwidowanych kopalń do czynnych zakładów górniczych. Zabezpieczamy przed zagrożeniem wodnym 12 czynnych zakładów górniczych, należących do:
  • Polskiej Grupy Górniczej S.A.
  • TAURON Wydobycie S.A.
  • Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.
  Liczba zabezpieczanych zakładów górniczych może się zmieniać z uwagi na upraszczanie systemów odwadniania i zmiany organizacyjne.
 • Strukturę CZOK tworzy 18 pompowni, utworzonych na bazie majątku zlikwidowanych kopalń, w tym: 7 pompowni głębinowych (funkcjonujących na bazie adaptowanego w celu pompownia wody szybu zlikwidowanej kopalni) i 11 pompowni stacjonarnych (wykorzystujących uproszczoną infrastrukturę dołową zlikwidowanej kopalni). Rocznie wypompowują one około 91 mln metrów sześciennych wody. Część z tych wód (~3%) sprzedawana jest podmiotom gospodarczym do celów przemysłowych i technologicznych. Pozostała ilość jest zrzucana do cieków powierzchniowych.
 • SRK S.A. wraz z przejętymi zakładami górniczymi w stanie likwidacji wypompowuje około 100 mln metrów sześciennych wody rocznie.
 • Zwiększamy wykorzystanie wody do celów przemysłowych. Część pompowanych wód posiada parametry zbliżone do wód pitnych. Pracujemy nad projektem uzdatniania wód dołowych i dostarczaniem jej mieszkańcom województwa śląskiego. Pierwszą umowę o współpracy w tym zakresie SRK zawarła w czerwcu 2023 roku z Wodociągami Jaworzno Sp. z o.o. i Gminą Jaworzno. Ponadto SRK podpisała umowę przedwstępną na dostarczanie surowych wód dołowych dla Katowic oraz dostarczanie wód uzdatnionych na potrzeby Siemianowic Śląskich i Bytomia. Ponadto na terenie Pompowni Stacjonarnej Boże Dary działa pilotażowa stacja uzdatniania wód kopalnianych na potrzeby Katowickich Wodociągów. W przypadku uzyskania pozytywnych wyników oraz przeprowadzeniu dodatkowych analiz ekonomicznych i środowiskowych zostanie podjęta ewentualna decyzja o budowie docelowej stacji uzdatniania.

 

 

 

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry