U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

„Kazimierz od Nowa" – to kolejny przykład na zagospodarowanie terenów pogórniczych, które SRK nieodpłatnie przekazało samorządowi. Jest już wizualizacja projektu! 👉🏻Przypominamy, że blisko 3 ha terenu wraz z budynkami i wieżą szybową po byłej kopalni Kazimierz-Juliusz SRK przekazała Miastu Sosnowiec pod koniec 2020 roku. Oj, dużo się ostatnio dzieje w kwestii współpracy Spółki Restrukturyzacji Kopalń z samorządami, a przed nami znacznie więcej 😉 ❗️Udostępniajcie dalej i 👁️obserwujcie nasz profil, gdzie na bieżąco będziemy informowali o kolejnych sukcesach i działaniach! #Sosnowiec #współpraca #SRK 2024-04-09 10:12:10

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

⚒️Kopalnia technologii w Katowicach coraz bliżej! Katowice - oficjalny profil miasta właśnie uruchomiło przetarg na budowę pierwszego etapu hubu gamingowo-technologicznego na terenie dawnej kopalni Wieczorek, którą SRK przekazała samorządowi w kwietniu 2023 roku. 🏗️Projekt jest świetnym przykładem współpracy Spółki Restrukturyzacji Kopalń z samorządami i wspólną wizją przywracania terenów pogórniczych do życia. 2024-04-09 06:42:40

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

BĘDZIE WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM! Dialog jest podstawą dobrych rozwiązań, dlatego nowy Prezes SRK Jarosław Wieszołek spotkał się z władzami Miasto Bytom, deklarując tym samym współpracę z gminą. Podczas wizyty Prezes SRK rozmawiał z Prezydentem Bytomia Mariusz Wołosz i Wiceprezydentem Michał Bieda. Wiodącym tematem były zasoby mieszkaniowe spółki na terenie gminy. Omówiono kierunki współpracy oraz wizję administrowania tymi zasobami. To kolejny ruch Prezesa SRK Jarosława Wieszołka związany z realizacją nowego kierunku gospodarowania majątkiem, jaki wraz z powołaniem nowego zarządu obrała spółka. Przypomnijmy, że we wtorek 3 kwietnia Prezes SRK spotkał się w Gliwicach z mieszkańcami dzielnicy Sośnica, aby poinformować o uruchomieniu procedury sprzedaży mieszkań zakładowych z bonifikatą osobom uprawnionym. #SRK #współpraca #Bytom 2024-04-05 21:51:25

POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS

POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS

21 Lutego 2024

Znamy się z pracy, ale nie zawsze wiemy czym nasze koleżanki i koledzy zajmują się poza firmą. A są wśród nas ludzie „pozytywnie zakręceni”. Swój wolny czas dedykują różnorodnym zainteresowaniom. Są kreatywni, zaangażowani i z wielkim oddaniem poświęcają się swoim pasjom.

 

Zapraszamy do współpracy! W ten sposób może nam się udać stworzenie cyklu publikacji - niezwykłych „wizytówek” pracowników naszej Spółki. Mamy nadzieję, że takie prezentacje będą miały walor poznawczy, spodobają się i być może staną się źródłem wielu inspiracji. To od Was zależy jak się „pozasłużbowo” zaprezentujemy!

Dziś przedstawiamy panią Marzenę Dworaczek - instruktorkę jogi, pracującą w Dziale Podatków Biura Zarządu SRK S.A.

PODRÓŻ DO ŚWIATA JOGI

Swoją podróż do świata jogi rozpoczęła wiele lat temu. Stopniowo zgłębiając jej tajniki, uzyskała stopień instruktora Hatha Jogi w Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej prowadzonym przez prof. AWF dr. hab. Janusza Szopę.

- Kluczem do zrozumienia jogi jest odnalezienie związków pomiędzy ciałem i umysłem. Takiej równowagi, która dzięki coraz większej praktyce pozwala na odpowiednie stymulowanie ciała i jednocześnie poprawia zdrowie, dodając życiowej energii. Chodzi o zyskanie spokoju i szacunku do siebie - wyjaśnia Marzena Dworaczek.

Sumienne zgłębiając tajniki jogi odnalazła swoją drogę w systemie praktyki jogi Ashtanga Vinyasa Yoga. To technika polegająca na płynnym wykonywaniu asan (pozycji), według stałej i powtarzającej się sekwencji. Każdy ruch ciała jest ściśle połączony z kontrolą oddechu. Wiele zmieniło się, kiedy pani Marzena spotkała Beatę Darowską.

- Ta wspaniała nauczycielka umożliwiła mi wejście do magicznego świata wymagającej praktyki. Takiej pełnej uwagi, spokoju, miłości do siebie i do ciała, uczącej cierpliwości. To właśnie pod kierunkiem Beaty Darowskiej ukończyłam kursy JSY Yoga Chiksta Series - wspomina nasza koleżanka z pracy.

Ciągle rozwija swoje umiejętności. Na licznych warsztatach i spotkaniach poszerzała wiedzę z filozofii, anatomii, medytacji. Swoje bogate doświadczenie i umiejętności przekazuje na prowadzonych przez siebie zajęciach.

- Joga to mój sposób na życie, a ucząc jej, zależy mi na inspirowaniu uczniów. Lubię się przyglądać zmianom jakie w nich zachodzą. Dostrzegam jak szybko zaczynają się czuć lepiej - zarówno fizycznie, jak i psychicznie - tłumaczy.

Prowadzi zajęcia codziennie. Zarówno w systemie stacjonarnym (głównie w Bytomiu i Radzionkowie), a także za pośrednictwem Internetu.

- Mam grupy kilkuosobowe i takie liczące 30 osób. Są wśród nich i młodzi, i zaawansowani wiekiem. Tu nie ma żadnych barier wiekowych czy fizycznych. Każdy może się przyłączyć i tylko leń nie może ćwiczyć - zaznacza pani Marzena.

Wśród jej „podopiecznych” byli m.in. bytomscy tenisiści i triathloniści. Tę drugą dyscyplinę uprawia mąż pani Marzeny. Grzegorz Dworaczek w lipcu zeszłego roku reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata w Triathlonie na dystansie sprinterskim w Hamburgu. Musiał przepłynąć 750 m, pokonać 20 km na rowerze i przebiec 5 km. Pan Grzegorz ma też na koncie starty w maratonach biegowych oraz w Half Ironman. Swoją sportową karierę budował po pokonaniu ciężkich chorób.

- Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. Cały czas trenuję - powiedział nam Grzegorz Dworaczek.

 

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry