Zobacz relację z Forum Transformacji Gospodarczej Śląska 2026 z udziałem SRK #kierunekprzemian #SRK #transformacja #SprawiedliwaTransformacja 2026-06-10 10:00:48
➡️ Transformacja Śląska to nie teoria — to konkretne działania, decyzje i ludzie, którzy je realizują 💪⚡ 🎤 Rozmawiano o tym podczas Forum Transformacji Gospodarczej Śląska 2026 zorganizowanym przez Europerspektywy 👍 👥 W gronie prelegentów był prezes SRK, Jarosław Wieszołek — który jasno podkreślił: transformacja to nie wybór, to konieczność 🔄 🏭 Śląsk przez lata był przemysłowym sercem Polski 🌱 Dziś staje się symbolem nowoczesnej, odpowiedzialnej zmiany 🚀 Śląsk nie zwalnia. Śląsk przyspiesza 🔥 #slask #transformacja #gospodarka #przyszłość #SRK #kierunekprzemian 2026-06-10 07:14:18
➡️Transformacja bez granic 🌍 SRK po raz kolejny dzieli się swoją wiedzą 📚 i doświadczeniem z zagranicą 💡 🤝 👉👨🎓👔Naukowcy i przedsiębiorcy z Łotwy chcieli poznać przepis na udaną transformację i z bliska poznać działalność lidera przemian, dlatego obrali kierunek Bytom i SRK 🚀 💪 📍 To tu zagraniczni goście mogli na własne oczy przekonać się jak dokonują się przemiany na pogórniczych terenach ⛏️🌱, a dawna pokopalniana infrastruktura i przestrzeń jest wykorzystywana w zupełnie nowych rolach 🆕🎯 📣 Przewodnikiem dla łotewskiej delegacji po terenach po KWK Centrum był Mariusz Tomalik, rzecznik prasowy SRK 🎤 👤 Szczególne wrażenie na gościach zrobiły kierunki zagospodarowania oraz archiwalne zdjęcia 📸🗂️ zakładu górniczego, które mogli porównać z obecnym stanem 👀 📍 Kolejnym punktem była wizyta w siedzibie SRK w Bytomiu 🏢🏙️, gdzie z gośćmi spotkała się wiceprezes SRK Anna Bińkowska 👩💼🤝 Prezentacja dotycząca działalności Spółki stała się impulsem do szerokiej dyskusji 💬 📚🤝SRK chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami. Trzeba podkreślić, że dorobek Spółki w zakresie transformacji 🔄 wielokrotnie budził zainteresowanie 👀 zagranicznych mediów 📰📺 i instytucji 🏛️🌐 Wizyta studyjna 🎓📍 odbyła się w ramach programu NextGenerationEU, a jej organizatorem był Łotewski Uniwersytet Nauk Biologicznych i Technologii LBTU - Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte🎓🔬🌱 #srk #kierunekprzemian #transformacja #slask #bytom #labiteu 2026-06-05 11:27:37
SRK O ROZWOJU | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Doświadczeniami w zakresie inwestycji na terenach pokopalnianych oraz transformacji regionów pogórniczych Spółka Restrukturyzacji Kopalń dzieliła się z uczestnikami 10. Forum Inteligentnego Rozwoju. To jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju.
Prezes SRK Jarosław Wieszołek był jednym z prelegentów Forum, które w dniach 9 i 10 czerwca odbywało się w Uniejowie. W ramach panelu „Inwestycje w nieruchomości w kraju i zagranicą - aktualne trendy” wygłosił prezentację pt. Restrukturyzacja kopalń elementem Sprawiedliwej Transformacji - szanse i kierunki przemian, w której omówił działalność spółki, przybliżył bogatą ofertę sprzedażową atrakcyjnych nieruchomości pokopalnianych, a także współpracę z gminami i przykłady projektów rewitalizacji obiektów pogórniczych na cele publiczne.
- Na czym polega nowe podejście do gospodarowania tym majątkiem i jego zagospodarowania? Przede wszystkim na tym, żeby być w kontakcie ze wszystkimi interesariuszami tego procesu. Naszą filozofią jest to, żebyśmy wyprzedzili proces likwidacji, który będzie zgodnie z umową realizowany do 2049 roku. Dzisiaj to my, jako ten podmiot podstawowy w tym zakresie, jesteśmy donatorem terenów górniczych. 500 hektarów atrakcyjnych terenów, w bardzo dobrych lokalizacjach - mówił Jarosław Wieszołek, prezes SRK
Jednym z gości specjalnych wydarzenia był Sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. dr hab. inż. Marek Gzik.
Forum Inteligentnego Rozwoju jest organizowane od 2016 roku. Wiodącym tematem wydarzenia są wyzwania innowatorów związane z transferem wiedzy z sektora nauki do biznesu oraz z pomyślnym wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych usług i produktów. W tym roku odbyła się jubileuszowa, 10. edycja. Kongres służy nawiązywaniu trwałych relacji między przedsiębiorcami wizjonerami, jednostkami badawczymi, inwestorami oraz samorządowcami stwarzającymi atrakcyjne warunki do lokowania biznesu w swoich regionach.