🔁TRANSFORMUJEMY REGION Strumień pieniędzy dla regionów. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji źródłem zmian i finansowym wsparciem. W Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej spotkała się Rada ds. Sprawiedliwej Transformacji, w której jest też SRK. 👉🏻W wydarzeniu wziął udział Prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń Jarosław Wieszołek, który powiedział m.in., że: 🔹SRK aktywnie przyczynia się do transformacji regionu, gdyż jest źródłem terenów pod nowe inwestycje; 🔹Spółka aktywnie współpracuje z gminami, przekazując nieruchomości na cele publiczne. Dzięki temu realizowane są kluczowe inwestycje wspierane środkami z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji takie jak HUB gamingowo-technologiczny w Katowicach i Kazimierz OdNowa w Sosnowcu. ℹ️W ramach III Posiedzenia Rady ds. Sprawiedliwej Transformacji Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Jacek Karnowski Wiceminister, Poseł wskazał, że 🇵🇱Polska jest największym beneficjentem unijnego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, w ramach którego pozyskano 16,4 mld zł. Środki trafiły do województw śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, małopolskiego i łódzkiego. Minister dodał również, że pieniądze z FST pomagają rozwijać nowe firmy i sektory gospodarki, odnawiać tereny poprzemysłowe i pogórnicze, szkolić pracowników i pomagać im znaleźć nową pracę, a także rozwijać tereny zielone. #kierunekprzemian #transformacja #FST #SRK #FunduszeEuropejskie 2025-11-13 18:45:49
2025-11-12 18:03:34
🇵🇱 Niech 11 listopada przypomina nam, że niepodległość zaczyna się w sercu – i trwa tak długo, jak długo o nią dbamy. ◻️🟥 Podczas wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Katowicach Prezes SRK Jarosław Wieszołek reprezentował naszą firmę w gronie tych, którzy z dumą pielęgnują polską historię i wartości. 🫡Oddając hołd tym, którzy walczyli o wolność i budowali naszą tożsamość narodową, prezes złożył wieniec przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego. ⛪️Wcześniej w Archikatedrze Chrystusa Króla odprawiona została Msza Święta, skąd przed Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach wyruszył uroczysty korowód. Fot. Europerspektywy/R. Pilszak 2025-11-12 13:39:50
BĘDZIE WYKUP KOLEJNYCH MIESZKAŃ | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Spółka Restrukturyzacji Kopalń konsekwentnie realizuje założenia nowej polityki mieszkaniowej. Uruchamiane są procedury sprzedaży kolejnych lokali mieszkaniowych. W tej sprawie odbyło się kolejne spotkanie.
30 lokali znajdujących się w budynku przy ul. Jedności 25a-27a w Gliwicach zostanie objętych ustawową procedurą wykupu mieszkań. Z delegacją mieszkańców spotkał się w tej sprawie wiceprezes SRK S.A. ds. Zasobów Mieszkaniowych i Odwadniania Kopalń Mariusz Jończyk, który zapewnił o rozpoczęciu procesu sprzedaży. Kompletowane są niezbędne dokumenty. W najbliższym czasie do lokatorów zostanie rozesłana informacja o możliwości składania wniosków o wykup, na co będą mieli 3 miesiące.
Nieruchomość przy ul. Jedności 25a-27a w Gliwicach trafiła do Spółki Restrukturyzacji Kopalń w 2017 roku, w wyniku likwidacji Kompanii Węglowej S.A. Po przejęciu SRK uregulowała stan prawny nieruchomości, ponieważ część budynku 27a wkraczała na działkę sąsiedniego budynku. Dzięki temu dokonano podziału działek, zgodnie z rozlokowaniem obu budynków.
Spółka Restrukturyzacji Kopalń konsekwentnie realizuje założenia nowej polityki mieszkaniowej. Uruchamiane są procedury sprzedaży lokali mieszkaniowych. Przepisy Ustawy z 15 grudnia 2000 roku umożliwiają wykup przez osoby uprawnione lokali zakładowych z bonifikatą do 95%. SRK podejmuje starania, aby tam, gdzie to tylko możliwe, mieszkania trafiły w ręce uprawnionych lokatorów.