List prezesa Zarządu SRK SA - Janusza Gałkowskiego do pracowników spółki | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/List prezesa Zarządu SRK SA - Janusza Gałkowskiego do pracowników spółki

List prezesa Zarządu SRK SA - Janusza Gałkowskiego do pracowników spółki

29 Listopada 2019

Drodzy Pracownicy

Spółki Restrukturyzacji Kopalń

Dla branży górniczej najbardziej uroczystym dniem jest święto naszej patronki, świętej Barbary. Stanowi ona symbol zmagań o zachowanie własnych tradycji i poszanowania górniczego trudu. Uczestniczymy w nabożeństwach, ale również w okolicznościowych spotkaniach. Nagradzamy wtedy najlepszych spośród nas, dziękujemy za ofiarną pracę jubilatom i odchodzącym na zasłużoną emeryturę.

Proszę zatem przyjąć najserdeczniejsze życzenia barbórkowe. Niech ponad 3-tysiące naszych pracowników, podsumowując całoroczną pracę, cieszy się ze wspólnych sukcesów. Skarbem naszej firmy są jej pracownicy. Dziękuję Wam, że wspólnie w mijającym roku pokonaliśmy wiele przeszkód i trudności. Życzę dużo zdrowia i szczęścia  Wam oraz Waszym najbliższym.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń symbolizuje tradycję, ale i wyzwania, które stoją przed górniczą branżą. Mamy w SRK kopalnie, które świętowały Barbórkę ponad 260 razy. Dzisiaj przychodzi nam się jednak zmierzyć z twardą rzeczywistością rynku. Jednak górnictwo nie musi być na straconej pozycji. Widać to w naszej spółce.  Okazuje się, że ziarna zasiane dziesiątki, a nawet setki lat temu,  nie muszą odejść w niebyt. Na setkach hektarów pozyskanych od nas gruntów i budynków nowi właściciele prowadzą działalność gospodarczą, oferując nowe miejsca pracy.

W SRK mamy wybitnych fachowców, którzy prowadząc racjonalne odwadnianie kopalń zapewniają bezpieczną pracę czynnych zakładów wydobywczych. Rocznie wypompowujemy 90 milionów metrów sześciennych wody. Chcemy zwiększyć jej wykorzystywanie  do celów przemysłowych i spożywczych. Sprzedajemy rocznie 25 mln metrów sześciennych metanu. Prowadzimy działalność mieszkaniową. W naszych zasobach mieszka ok. 37 tysięcy osób. Ich obsługą również zajmują się nasi pracownicy. Dbamy o środowisko naturalne, przywracając dużą część zdegradowanych terenów do gospodarczego  życia. To także  zasługa pracowników SRK.

Drodzy Pracownicy

Nie jesteśmy spółką tylko likwidacyjną, chociaż niektórzy tak jedynie widzą naszą rolę. Powinni zmienić o nas zdanie, jeżeli rzetelnie przyjrzą się owocom naszej pracy. Jesteśmy spółką restrukturyzacyjną nie tylko z nazwy. Prowadzimy różnorodną działalność. To wymaga ogromnej fachowości i wiedzy. Takich też mamy pracowników. Nie mamy odpowiednika na mapie gospodarczej Polski. Tym większe wyzwania są przed nami. Wierzę, że im sprostamy.

Niech święta Barbara wstawia się za nami !

Niech żyje nam górniczy stan!     

                                                                podpis                                                                                     

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry