Zaczęło się w Mysłowicach… - dni pamięci o Powstaniach Śląskich | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/Zaczęło się w Mysłowicach… - dni pamięci o Powstaniach Śląskich/Dni pamięci o Powstaniach Śląskich

Zaczęło się w Mysłowicach… - dni pamięci o Powstaniach Śląskich

20 Sierpnia 2019

W środę, 14 sierpnia 2019 w Mysłowicach zaczęły się uroczyste obchody setnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Nie był to jednak początek obchodów. Już od dwóch dni przeprowadzano tam pokazy i rekonstrukcje historyczne. Przy tablicach upamiętniających : 60. rocznicę wybuchu I Powstania oraz dwie pierwsze ofiary strajku górniczego z 1919 roku oraz nowej tablicy - dla uczczenia stulecia wybuch powstania zebrało się kilkuset mieszkańców i zaproszonych gości.
Część oficjalnych gości dojechała pod kopalnię Mysłowice z Urzędu Miasta historycznym tramwajem.

Po uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej setną rocznicę I Powstania Śląskiego, złożeniu kwiatów, od 17.30 w środę 14 sierpnia 2019 otwarta została Powstańcza Strefa Pamięci, a o 18.30 widowisko historyczne i koncert na terenie dawnej kopalni Mysłowice. Uczestnicy mieli jedną z ostatnich okazji zobaczenia istniejącej jeszcze wieży szybu Sas w tej kopalni. Gdyby nie uroczystości, zostałaby już zburzona w ramach przygotowywania terenu dla ewentualnych przyszłych inwestorów.

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry